Лікар ортопед-травматолог
Горобець Роман Миколайович
Мова Language Язык

Травми передпліччя

Перелом променевої кістки в типовому місці.

Пререлом променевої кістки - найпоширеніший в побуті. Зазвичай пов'язаний з падінням на руку з висоти свого росту. Характеризується зміщенням уламків на тильну обо рідше долонну сторону. Якщо в результаті репозиції можливо відновити довжину променевої кістки та кут нахилу суглобової щілини, лікується консервативно. Репозиція виконується в гіпсовій пов'язці до моменту затвердіння. Іммобілізація 1-1.5 місяця. Стояння уламків  та ступень зрощення контролюються рентгенологічно.

перелом променевої кістки в типовому місці

Переломи ліктьової кістки з вивихом голівки променевої ( перелом Монтеджиа )

Джовані Монтеджиа описав цей перелом більше 100 років тому. При цьому пошкодженні відбувається перелом верхньої третини ліктьової кістки та вивих голівки променевої з розривом кільцевидної зв'язки. Це пошкодження в основному лікується консервативно, лише при непоправимому зміщенні виконується остеосинез.
forearm fracture osteosynthesis doctor Gorobets

Переломи діафіза променевої кістки з вивихом голівки ліктьової кістки ( перелом Галеаці )

Перелом променевої кістки часто супроводжується розривом зв'язок в нижньому радіоульнарному з'єднанні та вивихом голівки ліктьової кістки або переломом шиловидного відростку. Лікування таких переломів потребує особливої уваги у зв'язку із схильністю до зміщення. Необхідна точна репозиція, накладення гіпсової пов'язки з фіксацією ліктьового та променево-зап'ясткового суглобу, рентгенконтроль раз на тиждень. При нестабільних переломах або при невдалій репозиції виконується відкрита репозиція та металоостеосинтез пластиною та гвинтами.

Перелом ліктьового відростку

Перелом ліктьового відростку виникає при падінні та прямому контакті з поверхнею. Ліктьовий відросток майже завжди зміщується, так як до нього прикріплюється триголовий м'яз плеча.  Репозиція можлива лише тимчасова, тому лікується оперативно, методом вибору фіксації є шпиці та серкляж.

остеосинтез при переломі ліктьового відростку
   
  Telegram  
 Facebook  
 Instagram