Лікар ортопед-травматолог
Горобець Роман Миколайович
Мова Language Язык

Травми плеча та плечового поясу

Перелом ключиці

Перелом ключиці найчастіше буває при падінні на плече та плечовий суглоб. Більшість випадків переломів середньої та грудинної третини лікується  іммобілізацією кільцями Дельбе або вісьмиподібною пов’язкою. Перелом акроміального кінця ключиці в залежності від стояння уламків частіше потребує оперативного лікування. Виконується металоостеосинтез шпицями, стержнем, серкляжем або пластиною та гвинтами. Якщо є проміжний уламок, що стоїть поперек осі ключиці та загрожує пошкодженням судин та нервів, такий перелом в обов'язковому порядку лікується оперативно.

остеосинтез ключиці стержнем

Вивих ключиці

Ключиця вивихується при пошкодженні ключично-акроміального або грудинно-ключичного з'єднання. Частіше на практиці зустрічається пошкодження ключично-акроміального з'єднання, що проявляється деформацією надпліччя, симптомом клавіші, набряком та порушенням функції плечового поясу. Повне пошкодження КА з'єднання лікується оперативним шляхом, часткове пошкодження можна лікувати консервативно (іммобілізація пов'язкою).

синтез акроміально-ключичного з'єднання при вивиху ключиці

Перелом плечової кістки

Переломи плеча мають тенденцію до зміщення за рахунок м’язів, що прикріплюються до кістки. При переломі шийки плеча проксимальный фрагмент частіше відводиться латерально за рахунок дельтовидного та надосного м’язів.

При переломах нижче прикріплення великого грудного м’яза верхній уламок приводиться медіально і вперед. Перелом плечової кістки має високий прогноз зрощення за рахунок гарного кровопостачання, тому за умови задовільного стояння уламків лікується іммобілізацією.

оперативне лікування перелому плеча, гвинти та пластина Philos

Оперативне втручання виконують при неможливості репонувати уламки закрито та у випадках інтерпозиції м’яких тканин, коли поміж уламків попадають м’язи, фасції, іноді і судиннонервові пучки. Одним з ускладнень травми плеча є пошкодження обертаючої манжети або променевого нерва, при повному його пошкодженні виконується ревізія і остеосинтез.

лікування перелому плечової кістки, інтрамедулярний остеосинтез
   
  Telegram  
 Facebook  
 Instagram